הדרכה לרקמת זר שיבולים

מחר חוגגים את חג השבועות, חג שעטוף בלבן ומתהדר בצבעוניות של הפירות והסמלים הצמחיים שנהוג לקשט בהם את הבית.

סמל מאוד בולט של החג הוא שיבולת החיטה. אני מאוד מתחברת לסמל הזה מכיוון שאני רואה בו מעגל ששזורים בו הגשמי והרוחני. ללא הלחם, המזון הגשמי, יהיה מאוד קשה להתפנות לעיסוקים רוחניים וללא חיבור לעולם הרוחני לא נוכל ליהנות מהלחם, ממה שמציע העולם הגשמי. חיבור זה שבין חג מתן תורה, המימד הרוחני, לבין חג הקציר, המימד הגשמי, מלווה אותי במשך השנה כולה.

אני מציעה לכבוד החג הדרכה קצרה לרקמת שיבולים. ישנן דרכים שונות לרקמת שיבולים, וניתן לבחור תכים שונים לשם כך. בחרתי להציג בהדרכה תכים מאוד פשוטים. ההדרכה מלווה בדוגמה להדפסה שתוכלי להוריד כאן.

מה צריך?

חוטים:

חוטי כותנה מולינה של חברת DMC

* לרקום עם 2 חוטים מתוך ה-6

-צהוב: 743

-ירוק בהיר: 703

בד: אני רקמתי על בד פשתן

מחט: מחט קלאסית לרקמה embroidery needle (אני ממליצה על מס. 5 / 3)

חישוק: בחרי בחישוק שנוח לך לרקום איתו, אני ממליצה על חישוק בקוטר 13 ס"מ


הוראות:

-הדפיסי את הדוגמה - תוכלי להוריד אותה כאן

-העתיקי את הדוגמה לבד (תוכלי לראות איך ניתן לעשות זאת בקישור הזה)

-מתחי את הבד בחישוק הרקמה

-רקמי על פי מדריך הרקמה:

התחילי ברקמת גרגירי החיטה. רקמי כל גרגיר בתך שרשרת בודד. העלי את המחט בנקודת הקצה של הגרגיר שצמודה לעבר מרכז השיבולת. הורידי אותה שוב באותה הנקודה והעלי אותה בנקודת הקצה הנגדית החיצונית של הגרגר כשהחוט נמצא מתחת לקצה המחט העולה אל עבר פני הבד. סגרי בתך ארוך, בהתאם לקו שיוצא מהגרגיר.

תוכלי לראות כיצד לרקום תך שרשרת בודד בסרטון:המשיכי ברקמת גבעול החיטה. רקמי לאורך הגבעול תך מכונה. העלי את המחט בנקודת ההתחלה של קו המתאר של הגבעול. צרי תך קטן על פני קו המתאר. העלי את המחט בנקודה בהמשך קו המתאר, שתהיה במרחק שתואם לאורך התך הראשון. החזירי אחורה את המחט והורידי אותה בנקודת הסיום של התך הקודם, ליצירת קו רציף. המשיכי ורקמי כך עד לסיום קו המתאר.

תוכלי לצפות כיצד לרקום תך מכונה בסרטון:את הסרט שמאגד את השיבולים רקמי בתך משי. מלאי את פני השטח של הסרט בתכים צפופים שמקבילים זה לזה. תוכלי לצפות כיצד לרקום את תך המשי בסרטון:


אני מצרפת כאן שוב קישור להורדת הדוגמה להדפסה - לחצי על התמונה:אם שמת לב, בחרתי להוסיף גבעולים שאינם מצוירים בדוגמה בכדי להוסיף נפח לזר. רקמתי את הגבעולים בתך אלמוגים. זוהי דוגמה לכך שכל דוגמה קיימת ניתן להוסיף לה אלמנטים ולשנות אותה לפי רצונה של הרוקמת. הדוגמה בעיני מהווה בסיס והשראה ליצירה שכל אחת יכולה לתת לה את הנגיעה האישית שלה.


את מוזמנת לכתוב לי כל שאלה כתגובה או לאימייל mylovelyembroidery@gmail.com,


מאחלת לך מכל הלב חג שמח,

רבקה


----

אם עוד לא צפית בסרטון המדריך לרקמה החופשית, מציעה לך מאוד ללחוץ על הקישור ולהירשם בחינם: סרטון המדריך הבסיסי לרקמה חופשית.416 צפיות0 תגובות