באיזה עט אני משתמשת להעברת דוגמאות רקמה

עודכן ב: 8 יול 2018

באיזו שיטה את אוהבת להשתמש בכדי להעביר לבד את הדוגמא לרקמה? ישנן המון שיטות לכך, אבל השיטה המועדפת עלי היא שיטת האור (או השיקוף). שיטה זו היא בעיני הפשוטה ביותר מבין כל השיטות. בשיטה זו מניחים את הבד ומעליו הדוגמא על מקור אור, כמו החלון, ומשתמשים בכלי כתיבה בכדי להעתיק את קווי המתאר שמשתקפים דרך הבד.

במאמר זה אדבר דווקא על כלי כתיבה בו אני משתמשת לכך ולמה. ניתן להשתמש בכלי כתיבה שונים להעברת דוגמאות בשיטת האור כמו עט נעלם, עט נמחק במים או אפילו עיפרון פשוט. אבל ישנו עט שעליו אני רוצה לדבר היום : עט פריקשיין של חברת פיילוט.


למה אני ממליצה עליו:

1. יש לו חוד דק שמאפשר העברת דוגמאות מדויקת לבד עם קו מתאר דק ומדויק, עם דיו יחסית יבשה שלא מתפזרת על הבד

2. קל מאוד להשיג אותו – ניתן למצוא אותו בכל חנות ציוד משרדי בו מוכרים כלי כתיבה (למיטב ידיעתי, לא תמצאי את העט הזה בחנות סידקית, כיוון שאינו מיועד במיוחד לסימון בדים)

3. מגיע במגוון צבעים ואת יכולה לבחור צבע שכיף לך לעבוד איתו.

4. נעלם בחום – זוהי התכונה החשובה באמת; המשמעות לכך היא שהסימונים של העט נעלמים בחום הגיהוץ. במילא צריך לגהץ את הרקמה בסוף העבודה ובו בזמן כל הסימונים ייעלמו גם כן. יתרון נוסף הוא שאם טעית במהלך העברת הדוגמא, תוכלי פשוט לגהץ את הבד וכל הדוגמא תיעלם ותוכלי לחזור ולהעתיק שוב את הדוגמא מהתחלה.


איך תשתמשי בעט זה?

בשיטת האור שציינתי בתחילת המאמר, פשוט עברי עם עט זה על הקווים של הדוגמא שמשתקפים דרך הבד. אחרי שאת מסיימת לרקום, תגהצי את הרקמה (על הצד האחורי שלה ועדיף עם חציצה של בד נוסף) וכל הסימונים יעלמו. שימי לב היטב, כי לפעמים צריך לגהץ כמה פעמים עד שכל הסימונים שבין התכים נעלמים לגמרי.


החיסרון היחיד שמצאתי לשיטה זו היא אם הדוגמא שאת רוצה להעביר לבד היא גדולה זה יכול לקחת קצת זמן ולעייף קצת את היד, במיוחד שאני ממליצה לך לקחת את הזמן ולדייק בהעברת הפרטים כי זה יעזור לך גם לדייק כשתרקמי. ישנן שיטות שתהיינה מהירות יותר, אבל עדיין יתרונות השיטה הזו, שהיא האהובה עלי והשימוש בעט זה, פריקשיין של פיילוט, הוא המועדף עלי ביותר.

חשוב לי לציין הערה חשובה – אין לי שום אינטרס או רווח על "יחסי הציבור" שאני עושה לעט הזה. מטרתי היחידה היא להמליץ לך על הכלי הזה כי הוא יכול להקל עלייך את העברת הדוגמא.


הכנתי לך סרטון קצר על עט פריקשיין של פיילוט – בו אני מסבירה קצת על העט ומדגימה כיצד להשתמש בו.


בסוף הסרטון אני מציעה לך להוריד את המדריך לרוקמת המתחילה שכתבתי. את מוזמנת להוריד אותו גם בקישור הזה: המדריך לרוקמת המתחילה

568 צפיות0 תגובות