מהו משחיל החוט למחט וכיצד משתמשים בו

עודכן ב: 2 יול 2018

האם גם את מתקשה להשחיל את חוט הרקמה דרך קוף המחט? אני בטוחה שכל רוקמת מתחילה נתקלת בבעיה זו. קושי זה יכול לגרום אף לוותר על מלאכת הרקמה וזאת בשל הצורך התכוף להחליף את החוט ובכך להיאבק בכל פעם עם החוט שיעבור דרך קוף המחט הקטן. בעיה זו מועצמת אם רוצים להשחיל מספר חוטים דרך קוף המחט. החוטים נפרמים, קופצים, מתגלגלים ופשוט מסרבים להיכנס.


אני ממליצה להשתמש בכלי קטן ופשוט שנמצא בכל ערכת כלי תפירה – משחיל החוט למחט. כלי זה שלרוב ממעטים בערכו ואף לא שמים לב לקיומו יכול לעזור מאוד להשחיל את חוטי הרקמה דרך קוף המחט.


קיימים סוגים שונים של משחילי חוט למחט. במאמר זה אני מדברת על משחיל החוט למחט הפשוט ביותר, מחירו 1-2 שקלים, קל מאוד להשיג אותו, הוא קטן ואינו תופס מקום בערכת הרקמה. עם זאת חסרונו בכך שהוא נשבר מהר מאוד, במיוחד אם הוא מאיכות ירודה. לכן צריך להשתמש בו בעדינות. אני ממליצה לרכוש כמה ולא רק אחד, אולי יהיה לך מזל ולפחות אחד יחזיק מעמד הרבה זמן.


אז איך משתמשים בו?

משחיל החוט למחט מורכב מלוחית מתכת או פלסטיק קטנה ועגולה אליה מחובר חוט תיל דק שיוצר צורת מעוין. השחילי את קצה המעוין דרך קוף המחט, עד שהמחט תגיע לחלק התחתון של המעוין. אחר כך העבירי את החוט/החוטים שברצונך להשחיל במחט במרכז המעוין שיוצר חוט התיל ומשכי את המחט חזרה במעלה מעוין התיל. בפעולה זו החוט/ החוטים ימשכו החוצה יחד עם המחט ויושחלו מעצמם בקוף המחט.

הכנתי סרטון קצר בו אני מדגימה את השימוש במשחיל החוט למחט:


אם את אינך מיומנת בהשחלת החוט למחט נסי ותראי שאת עלולה להתמכר לשימוש בכלי זה שיכול לעזור לך מאוד.


בסוף הסרטון אני מזמינה אותך להוריד את המדריך שלי לרוקמת המתחילה. תוכלי להשאיר את פרטייך כאן והמדריך ישלח אלייך לאימייל >>> המדריך לרוקמת המתחילה

268 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול