מהי מחט רקמה קלאסית?

עודכן ב: 8 מאי 2018

כל רוקמת יודעת שהכלי הבסיסי ביותר שלה הוא המחט, איתו היא מעבירה שעות בין אצבעותיה. אפשר לומר שהרוקמת קשורה למחט שלה בקשר דם (כמה פעמים כבר נדקרת? :) ).  עולם המחטים רחב ומגוון וישנם סוגים שונים של מחטי רקמה, בהן משתמשים בהתאם לסוג הרקמה ולבד עליו רוקמים. במאמר זה אסקור את המחט שאני קוראת לה מחט הרקמה הקלאסית. באנגלית היא נקראת Embroidery needle או Crewel needle.


מחט זו מאופיינת בקצה חד, יש לה קוף מוארך ומעט רחב יותר מאשר קצה המחט.

קצה המחט חד על מנת לחדור מבעד לבדים בעלי צפיפות חוטים גבוהה, קוף המחט מוארך מעט על מנת שניתן יהיה להעביר בו מספר חוטי רקמה ולרקום איתם והוא מעט רחב יותר על מנת שהחוטים יוכלו לעבור את הבד. מחט זו מתאימה יותר לחוטי כותנה יחסית דקים, פחות לחוטי צמר (שעבורם נדרשת מחט עם קוף מוארך ורחב יותר).

המחט מגיעה במידות 12-1 כשמידה 1 מציינת מחט רחבה יותר ומידה 12 מחט דקה ביותר.

איך תדעי באיזו מחט לבחור מבין כל המידות הקיימות?

תבחני את המחט במעבר דרך הבד. על המחט לעבור את הבד בקלות, עם זאת, לא להחליק מבעדו. אם המחט מתקשה לעבור את הבד, אף שזה נשמע מוזר, תנסי דווקא להחליף למחט עבה יותר.

אני מציעה לך לשם התחלה כדאי לקנות חבילה של מחטים מגוונות ולזהות את המחט הנוחה לך באופן אישי. החבילות באות בדרך כלל בחבילה של מידות 9-3 או מידות 5-1.

הכנתי סרטון בו אני מדברת על מחט הרקמה הקלאסית. תוכלי לצפות בו כאן:


בסוף הסרטון אני מזמינה להירשם לקבלת המדריך לרוקמת המתחילה, שישלח אלייך לתיבת הדוא"ל שלך. לחצי על הקישור>>> המדריך לרוקמת המתחילה


164 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול