סרט ראש פרחוני רקום

עודכן ב: 4 יונ 2018הקמתי את האתר כבר לפני חודשים רבים ולצערי התעכבתי עוד ועוד ורק עכשיו אני יושבת לכתוב בו. כשהקמתי את האתר התינוקת שלי עוד לא הייתה אפילו בת חצי שנה ועכשיו היא כבר חוגגת שנה. איך עברה יותר מחצי שנה כל כך מהר?!

אז כן, התינוקת שלי, רוני, חגגה שבוע שעבר יום הולדת ולכבוד מאורע זה עיצבתי ורקמתי לה סרט ראש פרחוני וצבעוני.

אני כל כך אוהבת את התוצאה שאני עונדת לה אותו עכשיו בכל הזדמנות, כשהיא מסכימה לכך, כמובן :)

הסרט עצמו הוא סרט תחרה שאליו הצמדתי את האפליקציה שרקמתי.


כבסיס לרקמה בחרתי בבד לבד ורוד. בד לבד הוא בד בלתי ארוג, כלומר, אינו נפרם ואין לאריגת החוטים שלו כיוון ולכן הוא אידאלי ליצירת אפליקציה. בחרתי לרקום את האפליקציה בצבעים שמשמחים אותי – ורוד, צהוב, לבן, כתום. השתמשתי בחוטי מולינה  DMC, בשלושה חוטים (מתוך השישה). אם תסתכלי בתמונות, תראי שהפרח הורוד המרכזי רקום בגוונים משתנים של ורוד. עלי הכותרת במרכז כהים יותר מעלי הכותרת החיצוניים שהם בהירים יותר. על מנת ליצור את מנעד הגוונים השתמשתי בחוט כותנה מולינה DMC שהגוון שלו מתחלף לאורך החוט.

הרקמה עצמה מאוד פשוטה – את הפרחים והעלים רקמתי בתך לולאה, מלבד הפרח הלבן שאותו רקמתי בתך ישר. תך לולאה יוצר גימור יפה לשולי הרקמה ואף שכאן רקמתי על לבד ולכן זה פחות רלוונטי, אציין שתך זה מתאים במיוחד לעבודות חיתוך ברקמה, כיוון שהוא מונע מחוטי בדי האריג להיפרם.

רקמתי את הגבעולים בצדי האפליקציה בתך אלמוגים רחב ומעליהם רקמתי המון נקודות צבעוניות בקשר צרפתי.

לאחר שסיימתי לרקום, גזרתי מסביב לרקמה צמוד ככל שיכלתי לדוגמא הרקומה.

על מנת ליצור גימור נקי לאפליקציה שנוצרה ולהסתיר את חוטי הרקמה בצד האחורי של האפליקציה, העתקתי לבד הלבד הורוד את הצורה שיצאה, גזרתי אותה, הצמדתי אותה לגב האפליקציה ותפרתי מסביב לשוליים בתך ליפוף קטן וצמוד בעזרת מחט לתפירה וחוט תפירה ורוד בצבע הבד.

מכיוון שרציתי להוסיף את האפליקציה כסרט לשיער, הוספתי לגב האפליקציה שתי לולאות מלבניות שנגזרו מבד הלבד. עשיתי זאת לפני שתפרתי את גב האפליקציה לאפליקציה עצמה.

וזהו, נותר לי רק להשחיל את סרט התחרה בלולאות ולקשור אותו לראשה של רוני, התינוקת החמודה שלי :)


61 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול