כיצד רוקמים את תך המכונה Back stitch?

עודכן ב: 8 מאי 2018

תך מכונה הוא תך בסיסי. ביצוע של תך זה יוצר קו מתאר רציף.

התך נקרא תך מכונה מכיוון שזהו התך הבסיסי איתו מכונת התפירה תופרת. ואכן, הוא משמש לחיבור של שני חלקי בדים גם בתפירת יד. ברקמה הוא משמש לציור של קווי מתאר רציפים על גבי הבד.

תך זה נקרא גם תך אחורי מכיוון שהתכים נרקמים לאחור.


כיצד תרקמי אותו?

אם את ימנית התחילי לרקום מימין, אם את שמאלית התחילי לרקום משמאל. העלי את המחט אל פני הבד והחדירי אותה חזרה לבד במרחק הרצוי לך על פני הקו המסומן על הבד (רצוי תכים קטנים עד אורך ס"מ 1 בערך). העלי שוב את המחט בנקודה הנמצאת במרחק אורך התך הקודם, וחזרי והחדירי את המחט חזרה בנקודה בה מסתיים התך הקודם.

חשוב להשתדל שהתכים יהיו שווים ככל שאפשר באורכם. ככל שהתכים אחידים יותר כך הרקמה יוצאת יפה ומדויקת יותר.הכנתי סרטון בו אני מדגימה את ביצוע תך המכונה:שימי לב כשאת צופה בסרטון להבדלים בין שתי השורות בהן אני רוקמת את אותו התך. השורה העליונה שאני רוקמת בסרטון אני רוקמת כל תך בפני עצמו – מעלה את המחט  מעל פני הבד ומורידה אותה שוב אל מתחת לפני הבד. בשורה השנייה שאני רוקמת אני עובדת רק מעל פני השטח והיד שלי נשארת מעל הבד. שתי השיטות נכונות, תתנסי בשתיהן ותראי איזו מהן נוחה לך יותר.

בסוף הסרטון אני מזמינה להוריד את המדריך לרוקמת המתחילה שהכנתי. אם עוד לא הורדת אותו, תוכלי להירשם כאן ולקבל את המדריך לתיבת הדוא"ל שלך > המדריך לרוקמת המתחילה

146 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול