6 דרכים לרקום את תך השרשרת

עודכן ב: 26 יונ 2018

אין כמו תך השרשרת הפשוט, המוכר, שבו התכים רצים זה אחר זה בלולאות פשוטות, ארוכות או קצרות, בקו ישר או כמילוי. עם זאת כיף להכיר עוד וריאציות של תך יפה זה שיוצרות דוגמאות מאוד מעניינות.ישנן המון וריאציות לתך זה. במאמר זה הכנתי הדרכה לחמש מהן. אך קודם אתחיל בהדרכה לתך השרשרת הפשוט שהכרתו היא הבסיס לכל השאר.

1. תך שרשרת Chain Stitch

מעלים את המחט בנקודת ההתחלה, מורידים אותו שוב בנקודת ההתחלה ומעלים אותו בתנועה אחת בנקודה בהמשך הקו אותו רוצים לרקום כשמעבירים את המחט דרך הלולאה שנוצרה ומושכים עד שהלולאה מתקבעת דרך החוט בנקודה בו עלתה המחט. וכך מורידים שוב את המחט בנקודה שבו עלתה המחט מתוך הלולאה וחוזר חלילה.


צפי בסרטון בו אני מדגימה כיצד לרקום את תך השרשרת:2. תך שרשרת זיגזג Zigzag Chain Stitch

תך זה נרקם באותו האופן שתך השרשרת הפשוט נרקם, ההבדל הוא בזוית שבה מעבירים את המחט דרך הבד ליצירת הלולאה. לתרגול תך זה סמני שני קוים מקבילים על הבד וצרי את הלולאות כשאת מעבירה את המחט לסירוגין - פעם בקו בעליון ופעם בקו התחתון.


3. תך שרשרת מפותלת Twisted Chain Stitch

העבירי את המחט דרך הבד באלכסון כשהחוט היוצא מהלולאה הקודמת יהיה מעל המחט (ולא תחת המחט כמו בתך השרשרת הפשוט). משכי את המחט ליצירת לולאה.


4. תך שרשרת משובץ Chequered/Magic Chain stitch

תך זה רוקמים בשני צבעים - משחילים דרך קוף המחט חוטים בשני צבעים. רוקמים תך שרשרת פשוט, כשבכל פעם מעבירים תחת המחט ליצירת הלולאה חוט בצבע אחד, לסירוגין.


5. תך שרשרת כפולה Double Chain Stitch

סמני שני קוים מקבילים והעלי את המחט בנקודת ההתחלה של קו אחד, הורידי את המחט דרך הבד בנקודה מקבילה (או קצת אחורית) לנקודת ההתחלה. העלי את המחט בנקודה קצת בהמשך של אותו הקו והעבירי את החוט תחת המחט ליצירת לולאה. העלי שוב את המחט מתוך הלולאה הקודמת וחוזר חלילה. הלולאות בתך זה פתוחות יותר מאשר בתך שרשרת פשוט מכיוון שנקודות ההתחלה של כל לולאה מרוחקות זו מזו.

6. תך שרשרת נוצה Feathered Chain Stitch

שלב 1 - מסמנים שני קוים מקבילים ביניהם ירקמו התכים. עולים עם המחט בנקודת התחלה של קו אחד ויוצרים לולאה של תך שרשרת באלכסון בין הקוים המקבילים.

שלב 2 - סוגרים את הלולאה עם תך ישר.

עולים שוב עם המחט הפעם בקו המקביל ויוצרים לולאה שתיסגר בקצה התך הישר של הלולאה הקודמת.


להתראות :)

נ.ב. - אני מזמינה אותך להוריד את המדריך לרוקמת המתחילה שכתבתי. מדריך זה ילווה אותך בתחילת דרכך כרוקמת. לחצי על הקישור להורדת המדריך: המדריך לרוקמת המתחילה
1084 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול