6 דרכים לרקמת גבעולים

עודכן ב: 20 אוג 2018

כל כך כיף לרקום פרחים, אך מה עם הגבעולים? מאמר זה הוא חלק ראשון של דוגמת גבעולים ופרחים – בחלק זה אציג שש דרכים לרקמת גבעולים ובחלק השני, במאמר הבא, אציג חמש דרכים לרקמת פרחים.

איך לרקום גבעולים בשישה תכים

ניתן לרקום גבעולים בדרכים רבות, בעצם כל תך שניתן לרקום ממנו קו רציף מתאים לרקמת גבעולים וכן, בשימוש יצירתי בתכים, ניתן לרקום גבעולים באמצעות תכים מגוונים.


עיצבתי דוגמא לרקמה של שדה פרחים פשוט, בו הפרחים מוצגים זה לצד זה, עומדים על גבעול. תוכלי לצפות בסרטון (בסוף המאמר) כיצד רקמתי כל גבעול. השתמשתי במספר תכים לשם רקמת הגבעולים:

תך גבעול, תך פיצול, תך נוצה, תך מכונה שזור, תך שרשרת, תך מכונה

1. תך גבעול (Stem Stitch) - תך גבעול הוא תך אידאלי לרקמת גבעולים. השימוש שלו ליצירת גבעולים רווח, ושמו מעיד על כך.

2. תך פיצול (Split Stitch) - תך זה יוצר קו רציף בעל מרקם קצת מחוספס יותר. הוספתי לגבעול זה מסגרת לפרח ועלים קטנים בתך שרשרת בודד (Single Chain Stitch)

3. גבעול זה רקמתי בשילוב של שני תכים - התחלתי בתך נוצה (Feather Stitch) שרקמתי בתנועות רחבות, בהתאם לשרטוט הדוגמא על הבד, שיוצר את קווי הפיצול של הגבעול. והמשכתי את הקו הרציף בתחתית הגבעול בתך מכונה (Back Stitch), שאף אותו, בהתאם לתנועות הרחבות במעלה הגבעול, רקמתי בתכים ארוכים.

4. תך מכונה שזור (Whipped Back Stitch) - רקמתי גבעול זה בשני גוונים של ירוק - את תך המכונה בגוון ירוק כהה ואת החוט ששזרתי בו בגוון ירוק בהיר יותר. המשכתי ורקמתי גם את העלים באותו האופן.

5. רקמתי גבעול זה באותם התכים שרקמתי את גבעול 3, אך ביישום שונה של אותם התכים ולכן גם הנראות של הגבעולים שונה. הפעם תך הנוצה (Feather Stitch) ותך המכונה (Back Stitch) נרקמו בתכים ותנועות קטנות, תוך כדי מעקב אחר הקווים המשורטטים על הבד.

6. תך השרשרת (Chain Stitch) - רקמתי גבעול זה בתך השרשרת, בתכים קצרים, ואף את העלים שבקצהו העליון רקמתי בקו מתמשך של תך השרשרת.


יישום של כל התכים תוכלי לראות בסרטון:

*התכים שמופיעים בסרטון:

תך גבעול - Stem Stitch

תך פיצול - Split Stitch

תך נוצה - Feather Stitch

תך מכונה – Back Stitch

תך מכונה שזור – Whipped Back Stitch

תך שרשרת בודד – Single Chain Stitch

תך שרשרת – Chain Stitch


בסוף הסרטון אני מציעה לך להוריד את המדריך שלי לרוקמת המתחילה -

לחצי להורדה: המדריך לרוקמת המתחילה


676 צפיות1 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול