7 טיפים שכדאי לך להכיר כרוקמת

הרקמה היא עולם מאוד מגוון ורחב, ולכל שיטה יש את הטיפים המתאימים לה. במאמר זה אני מונה שבעה טיפים שיתאימו לכל רוקמת, לא חשוב מהי שיטת הרקמה בה היא רוקמת. אלו טיפים מאוד בסיסיים, אבל לדעתי חשובים.1. שטפי את ידייך ונגבי אותן היטב לפני שאת פונה לרקום

זו עצה פשוטה אבל מאוד חשובה. ממש לא בא לך ללכלך את הרקמה אחרי שכבר עבדת עליה כל כך הרבה זמן. לא כדאי ואף לא ניתן לרקום תוך כדי אכילה או נשנוש. אני חושבת שזה לא יכבד את מלאכתך ויותר גרוע, זה עלול ללכלך אותה.


2. הקפידי לרקום תחת אור בהיר

כמובן עדיף אור טבעי, אבל גם אור מנורה לבן יהיה טוב עבור הרקמה. זה יקל עלייך, כיוון שתוכלי לראות טוב יותר את מה שאת עושה וכן זה יגן על עינייך לאורך זמן.


3. אל תתעלמי מטעויות בדרך

כמעט ולא קורה מצב שאין טעות במהלך הרקמה - תך עקום במיוחד, חוט שהסתבך, קשר קטן שנוצר – אין סוף מצבים בהם יכולה להיווצר טעות ברקמה. לפעמים מספיק פשוט שכמה תכים אינם מוצאים חן בעינייך – פשוט פרמי את התכים ורקמי שוב. כדאי לך להשקיע עוד קצת זמן לכך, כיוון שעבודת הרקמה שלך תישאר אחר כך לאורך זמן והטעות הקטנה, גם אם היא לא נראית לעין, עלולה לקלקל לך את כל העבודה היפה שעשית מכיוון שהיא תקפוץ לעינייך תמיד.


4. ארגני לך את החוטים מראש

לפני שאת מתחילה לרקום, אספי את כל החוטים בהם תשתמשי וארגני לך אותם שיהיו נגישים. אני אוהבת לגלגל אותם סביב אטבים. אם את יודעת בדיוק את החוטים בהם תשתמשי ארגני אותם במארגן חוטים, כך שתוכלי לשלוף את החוטים, בלי הצורך לגזור כל פעם מחדש. כך גם תדעי באיזה צבע השתמשת במדויק במקרה שהחוט יגמר באמצע העבודה.


5. שחררי מדי פעם את המחט

במהלך עבודת הרקמה יש לחוטים נטייה להתגלגל. התרגלי לשחרר את החוט מדי פעם שישתלשל מעבודת הרקמה ויתגלגל חזרה בעצמו למצבו המקורי. זה ישפר את מראה התכים.


6. הכיני את הבד לפני הרקמה

הקפידי להכין את הבד היטב לפני שתתחילי לרקום - בחרי בבד המתאים לעבודת הרקמה שאת רוצה לבצע, בדקי שהבד באורך והרוחב הרצוי לך ואם נדרש, שטפי וגהצי אותו מראש.


7. קחי את הזמן

הרקמה היא מלאכה איטית שדורשת זמן וסבלנות. הקדישי את הזמן לרקום לאט ויפה, שימי לך מוזיקה, עשי זאת ברוגע, זהו זמן איכות שלך עם עצמך.


אוהבת, ומאחלת לך הנאה וכיף מכל רגע של רקמה xxx


נ.ב. אם עוד לא הורדת את המדריך שלי לרוקמת המתחילה, אני ממליצה לך להוריד אותו בקישור: המדריך לרוקמת המתחילה

165 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול